Sposoby na bycie FIT w wakacje- pokochaj ruch i zdrowe jedzenie

Sposoby na bycie FIT w wakacje- pokochaj ruch i zdrowe jedzenie

Lato głównie kojarzy nam się z grillowaniem, lodami, goframi i leżeniem plackiem na plaży- bo w końcu jest to czas na wypoczynek wiec kto by myślał o ćwiczeniach i „trzymaniu diety ” ?!

 

Przepraszam ale bardzo nie lubię słowa dieta- każdy ją ma, swoją a jest mylona od razu z restrykcyjnym odchudzaniem  ?

 

To jak ogarnąć się ogarnąć i być bardziej zmotywowanym?

Latem za gorąco a zimą za zimno ?

 

Wiesz że lato to IDEALNY moment na to by ruszać się więcej i jeść zdrowiej?

 

Przez to że zapada zmrok dopiero koło 21/22 mamy dłuższe dnie, co przyczynia się do większej produktywności, mniejszy obaw do tego że porwie Cię zombie w parku no i jest więcej chęci

 

To samo z pogodą, jest ciepło, ja wiem… czasem aż za ale właśnie wtedy jest dobry moment by wykorzystać poranek czy wieczór

 

Istnieje większa możliwość spróbowania innej aktywności niż dotychczas lub po prostu można się nią „bawić” czyli wychodzimy na rower czy rolki. Ja gdy mam możliwość „bawię się” w duathlon, po bieganiu lecę na rower i uwielbiam to!

 

Możemy tez aktywnie spędzać czas z naszymi bliskimi , spacerując, jeżdżąc wspólnie na rowerze czy tez np popływać na kajakach czy rowerkach wodnych.

 

Większość warzyw czy owoców jest bardzo tania przez co nie wydajemy fortuny

 

Poza tym apetyt latem też jest mniejszy, ponoć ? ja tego nie doświadczam, niestety!

 

Dobra konkrety… jak zawsze nie chce Ci zabierać za dużo czasu ale chce abyś wyniosła coś z tego wpisu.

 

* Codziennie ruszaj się więcej, wprowadź do swojego planu dnia więcej ruchu , nie mówię tutaj o treningach na macie ale np. -O tym że wracasz z pracy okrężną drogą -przed praca wychodzisz na 15-30 minutowy spacer – zajmij się ogródkiem , jeśli nie masz to go stwórz !

* Spędzaj jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu , naładujesz się pozytywna energia, slonko i świeże powietrze to jak taki solar dla nas.

* Spędzaj aktywnie weekend – np. Zaplanuj weekendową wycieczkę, sama bądź ze znajomymi. Ustal trasę lub to co chcesz zobaczyć, nawet w swoim rodzinnym mieście, pewnie jest wiele do zwiedzenia lub czy tez możliwości.

* Wykonaj jakiś 10 minutowy trening z youtube czy igtv, niekoniecznie mój, włącz coś na rozruch! Lepsze 10 minut takich ćwiczeń niż nic! Najgorszy trening to ten niezrobiony

* Rób warzywne tygodnie – mianowicie postaw na przykład na zielony tydzień czyli jesz codziennie jakieś zielone warzywko czy tez owoc, kiedyś robiłam tez takie wyzwania dla wszystkich. Pamietasz?

* Dołącz do wyzwania – jest wiele wyznań np. Wyzwanie DBAMOFORME było dobrym kopniakiem dla wielu dziewczyn. Możesz stworzyć swoje takie! Wynaleźć inne lub czekać na następne ❤️ satysfakcja gwarantowana!

 

To jak? Gotowa by ruszyć? Mam nadzieje że przydały Ci się te porady, zechcesz ruszyć 4 litery, bo to jak ze wszystkim, najgorzej jest zacząć reszta to już tylko kwestia wytrwałości czy wypracowania nawyków ale pamiętaj…………..

MOTYL DZIŚ JEST PIĘKNY DLATEGO ŻE GĄSIENICA BYŁA WCZORAJ CIERPLIWA !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *