6 RZECZY BEZ KTÓRYCH ANI RUSZ JEŚLI CHCESZ BYĆ FIT

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH!

tak to właśnie jest i tego Ci życzę, dlatego przedstawię Ci  6 podstawowych zasad, które nam to ułatwią bez większego wysiłku 🙂

Nie musisz zażywać 2 garści suplementów i codziennie trenować – by mieć dobrą odporność, czuć się lekko, być zdrową.

 

MY ZAPOMINAMY O PODSTAWACH ,dlatego przypomnę Ci:

1.ZRÓB BADANIA 

 

Coś o czym niestety zapominamy, REGULARNE BADANIA SĄ KONIECZNE, nieważne czy jesteś nastolatką czy dojrzałą kobietą- POWINNAŚ SIĘ BADAĆ, mniej więcej co pół roku, nawet jeśli wydaje Ci się że nic Ci nie dolega. Możesz poprosić o bezpłatne badania lekarza pierwszego kontaktu lub wykonać je w pobliskim laboratorium. 

 

2.ZADBAJ O NAWODNIENIE

 

Pomimo tego, że co druga osoba mówi o tym jak ważne jest picie wody by organizm funkcjonował prawidłowo, wiele osób wciąż rzadko po nią sięga. TO BARDZO ŹLE!

Polecam pić jak najwięcej wody, najlepiej wysokozmineralizowanej lub w domu pić ze dzbanków aby zmniejszyć ilość śmieci. 

 

3.ZREZYGNUJ Z PRZETWORZONEJ ŻYWNOŚCI 

 

Unikaj gotowych dań, fast foodów, dużej ilości słodyczy i produktów które mają skład dłuższy niż rolka papieru. Zdrowe odżywianie nie jest drogie, wystarczy że będziesz jadła więcej warzyw, owoców, sięgała po dobrej jakości produkty a Twoje posiłki będą pełnowartościowe (DARMOWY EBOOK DO POBRANIA )

4.RUSZAJ SIĘ WIĘCEJ

 

Nie mam na myśli codziennych treningów, tylko więcej aktywności w ciągu dnia, więcej kroków, ruchu dla ciała np. parkuj dalej od celu, wybierz się na spacer po obiedzie, tańcz, rozciągaj się.

 

Poprawisz też swoje samopoczucie, to taki antydepresant, w tym wpisie przedstawiłam Ci aż 38 korzyści z aktywności fizycznej

 

5.WYSYPIAJ SIĘ

 

Oglądanie NETFLIX czy przeglądanie instagrama do nocy, nie sprawi że będziesz czuć się dobrze. Sprawę załatwi SEN, wtedy nasz organizm ładuje baterię, regeneruje się. Gdy dbamy o sen mamy więcej energii w ciągu dnia, kontrolujemy swój apetyt, co przyczynia się do poprawy samopoczucia

 

6.ZADBAJ O OTOCZENIE

 

O to aby było czysto w Twoim domu, miejscu pracy, ale również zadbaj też o swoje otoczenie, to aby ludzie wokół Ciebie byli życzliwi abyś przy nich rozkwitała 🙂  zobacz z kim spędzasz czas, jak czujesz się przy tych osobach, czy Twoja energia wzrasta, czy spada, to będzie sygnał do tego, czyje towarzystwo Ci sprzyja.

 

Pamiętaj! Nie zmieniaj wszystkiego na raz, krok po kroku, ten czas jaki jest teraz to kropla w morzu, gdy upadasz, wstajesz i jesteś silniejsza o doświadczenie, trzymam za Ciebie kciuki, wprowadź jedną zmianę ku zdrowiu………….. od dziś 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *