Siedzę cały dzień – Czy naprawdę muszę mieć te 10000 kroków?

 

Ostatnio pisałam o tym że jest coś gorszego niż alkohol papierosy czy cukier – czyli siedzenie.

 

Tak, dziś dużo siedzimy, w sumie nas do tego zmuszono. Jednak tak samo mówi się o tym że musimy robić magiczne 10 000 kroków. Sama ostatnio wspominałam że nie ma nic lepszego niż spontaniczna aktywność , że dobrze jest się ruszać więcej, sama przez długi czas kontrolowałam te kroki aż średnia na dzień dzisiejszy wynosi 20 tysięcy i raczej szybko się to nie zmieni, bo tak wygląda moje życie.

 

Nie wiem czy zaliczasz się do osób które nie kontrolują ilości kroków czy do tych obsesyjnie sprawdzających , na tyle że „dobijasz” 300 kroków przed snem chodząc w te i z powrotem.

 

Uważam że kontrola aktywności jest dobra, ale niestety jest cienka granica by nie przerodziło się to w obsesje.

 

Nasze ciało uwielbia ruch, nawet jak Ci się wydaje że nie to uwierz… ciało tego potrzebuje . Potrzebuje się poruszać , tak samo jak Twoje serce potrzebuje się czasem zmęczyć, co możesz osiągnąć robić cardio. Natura stworzyła Nas , nasze ciało do poruszania się – jednak dzisiejsze czasy chcą jej się sprzeciwić . NIE DAJ SIĘ NATURZE❗️

Przynajmniej w tej kwestii.

 

Ludzie którzy dużo siedzą maja problem z układem krążenia, serduchem, gospodarką insulinową, chorują częściej, maja problem z poruszaniem się, czy z gibkością.

 

Jednak można właśnie temu zapobiec , więcej się ruszając, oraz robić ćwiczenia rozciągające i wzmacniające ❗️

 

NIE MUSISZ MIEĆ 10 000 kroków, jednak na te 8 godzin w pracy, staraj się wstawać z krzesła co godzinę i bądź w ruchu przez 5/10 minut.

 

Porady jak ruszać się więcej znajdziesz tu -> KLIK 

 

Pamiętaj że spacer czy ruch na świeżym powietrzu sprawi że poczujesz się lepiej właśnie dzięki temu że nasz mózg się dotleni.

 

Pamiętaj, że każdy ma inny tryb życia, więc dostosuj ilość kroków do swoich możliwości, ale niech też to będzie mini wyzwanie! 🙂

 

Aktywnego tygodnia!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *